• 2% pôjdu v roku 2016 na ochranu vody

  Posted on 29. február 2016 by admin in Ostatné.

  zapkaV roku 2016 sa budeme venovať viacerým projektom, bežiacim i novým, ale financie získané prostredníctvom venovania 2% z dane sme sa rozhodli použiť na projekt „Vráťme vodu do prírody“.

  Voda sa stala v posledných rokoch ovplyvnených klimatickou zmenou rozhodujúcim živlom potrebným pre život ale i pre rozvoj nášho vidieka.

  Pre tento projekt sme sa snažili získať podporu z Nadácie VÚB, vo finále sme však skončili ako druhý, čiže prvý nepodporený, projekt v rámci Banskobystrického kraja. Mnohí ľudia nás však výrazne motivovali k jeho realizovaniu a veríme, že projekt má význam a mohol by byť inšpiráciou pre ďalšie podobné realizácie na celom Slovensku.

  NÁŠ PROJEKT

   „Vráťme vodu do prírody“

  Cieľom projektu je oživenie koryta vyschnutého potoka na okraji obce Babinec v Malohonte. Koryto, ktoré bolo roky využívané ako nelegálna skládka odpadu oživíme znova vodou, avšak v netradičnej forme, ktorá poukáže na možnosti a výhody zodpovednej práce s vodou v krajine.

  Vytvoríme ekologickú koreňovú čističku na recykláciu odpadových vôd (z nášho vznikajúceho ekocentra) s napojením na rybníček, ktorý zadrží nielen recyklovanú ale aj dažďovú vodu na zmierňovanie klimatických zmien a sprístupníme blízky zanedbaný prameň pre využitie verejnosti.

  Projekt bude po realizácií využívaný na vzdelávacie aktivity na témy Voda-človek-krajina a zároveň bude aktívne využívaný ako čistička, nádrž na zavlažovanie ako i zdroj vody pre zvieratá i ľudí.

  Partnerom tohto projektu je start-up Ekočističky.sk zameraný na čistenie odpadových vôd a ich zadržanie v krajine.

  VAŠA PODPORA

  V tomto období hľadáme pre projekt darcu/sponzora, ale budeme určite potrebovať aj Vašu podporu venovaním 2% z dane.

  Finančné prostriedky budú použité na nákup a dopravu materiálu (štrky, izolácie, rastliny na čistenie vody, potrubie a pod.) a všetka práca bude realizovaná formou dobrovoľníckej práce a workshopov pod odborným dohľadom. Zvyšné financovanie budeme pokrývať z našich zdrojov.

  Podporte nás aj Vy! – Predvyplnený formulár si môžete stiahnuť TU.

  • after
  • before