• Ovocinárstvo v súlade s prírodou – Workshopy jeseň 2017

  Posted on 30. október 2017 by admin in Ovocný Gemer a Malohont, Vzdelávanie.

  Farmička.sk a Gemerské grúne, o.z. Vás srdečne pozývajú na workshop s názvom Ovocinárstvo v súlade s prírodou, ktorý povedie známy ovocinár a skvelý lektor Ľudovít Vašš z OZ Pangaea z Bošáce. Workshop bude zameraný na výsadbu a ošetrovanie dlhovekých vysokokmenných ovocných stromov, prečo a ako ich chrániť, ako ich správne rezať a ošetrovať, prečo znovu zakladať takéto extenzívne sady a prečo pestovať práve staré odrody ovocia. Na prednáške i v teréne si priamo pri práci preberieme:

  • Výsadba vysokokmenného ovocného stromu
  • Starostlivosť o strom od zasadenia, cez dospelosť a starobu
  • Biologické princípy rezu
  Budeme sadiť, ošetrovať a diskutovať :-) Časť workshopu bude prebiehať vonku, takže odporúčame teplé oblečenie a pevnú obuv.

  Kurz sa uskutoční v dvoch termínoch: v sobotu 11.11.2017 o 9:30 v Muránskej Dlhej Lúke, okres Revúca (potrvá približne do 15:00) a  v nedeľu 12.11.2017 o 9:00 na Babinci, okres Rim. Sobota (potrvá približne do 14:30).

  Počet miest je obmedzený, prosíme preto vopred nahlásiť účasť na farmicka@farmicka.sk alebo na čísle 0904 194 124

  Vďaka Nadácii Orange, Nadácii Tatra Banky a Banskobystrickému samosprávnemu kraju je kurz bezplatný a každý absolvent si odnesie vysokokmenný stromček starej odrody ovocného stromu spolu so všetkým čo potrebuje k výsadbe a úspešnému prežitiu stromčeka v nasledujúcich rokoch (agátový kôl s úväzom a ochranou proti ohryzu)

  • OGM-2017-Babinec
  • OGM-2017-Muránska-Dlhá-Lúka